Elektrostatik Toz Boya Kullanım Alanları

Elektrostatik Toz Boya Kullanım Alanları

Otomotivden inşaat bölümlerine, beyaz eşyadan bisiklet sektörüne kadar geniş bir uygulama alanına sahiptir. Ayrıca her türlü alüminyum levha, çelik kapı panelleri, asansör sistemleri ve her türlü metal malzeme toz boya kullanılan yerlerdir.

Günümüzde toz boyalar solvent bazlı kaplamaların yerini almış ve otomotiv, beyaz eşya, dış mekan mobilyaları, çim ve bahçe ürünleri, mimari ve yapı/inşaat, elektrik/elektronik, metalik olmayan ürünler ve çok daha fazlası gibi uygulamalarda en büyük ticari başarıyı bulmuştur.

Toz Boya Kullanım Alanları

Toz boya, yüksek kaliteli ve en dayanıklı cilalardan biridir ve bu nedenle binlerce ürüne toz boya sağlanmaktadır. Günlük olarak en pürüzlü, en zorlu makineleri ve çeşitli yüzeyleri korur. Aşırı hava koşullarına ve fiziksel etkilere uygun çekici bir yüzey kalitesiyle birlikte daha dayanıklı bir yüzey sağlar. Ayrıca, Toz kaplı ürünler neme, ultraviyole ışığa ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Bu da korozyon, çizik, ufalanma, solma, aşınma ve diğer aşınma sorunları riskini azaltır.

Elektrostatik Toz Boya

Toz kaplama, boyalı mimari çelik parçaları ısı hasarına, soğuk hasara ve hatta korozyona karşı dayanıklı hale getirir.


Dış mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanan metal ürünlerin çoğu toz boya yöntemiyle bitirilmektedir. …
Metalik çatılar ve perde duvarlar da toz boya ile kaplanabilir.

Toz Boya Kaplama bir çok alanda kullanılabildiği gibi beyaz eşya parçaları, mobilya ürünleri ve otomotiv parçaları üzerinde de uygulanabilmektedir.

Sandalye, bisiklet, yol ve yön levhaları, aydınlatma ürünleri, çelik kapı imalatı, metal mobilya eşyaları, makine sanayi, otomotiv parçaları gibi bir çok ürün ve eşya toz boya işlemi kullanılarak tamamlanır.

 

 

Ofisler, ofis koltukları ve masa parçaları için metal dolapların tamamı toz boyalıdır. Bu, çekiciliklerini mümkün olan en uzun süre korumalarını sağlar. Ofiste toz boyalı diğer şeyler arasında yangın söndürmek için kullanılmış olsalar bile renklerini koruyan yangın söndürücüler bulunur.

Toz Boya Uygulaması

Toz boyalı rafları, otomatları, mağaza armatürleri ve teşhir rafları ile mağaza sahipleri geride kalmıyor. Ayrıca bilgisayar dolapları, metal mobilyalar, raptiyeler, mekanik kalem ve kurşun kalemler ve toz kaplı çok sayıda masa aksesuarı kullanan ofis çalışanlarına da rastlayacaksınız. Ebeveynler aynı teknikten geçirilmiş beşik, bebek arabası, vagon ve bebek oyuncakları kullanır.

Ev sahiplerinde ayrıca kar temizleme makineleri, çim biçme makineleri, barbekü ızgaraları, bahçe aletleri, banyo tartıları, elektrikli bileşenler, yangın söndürücüler ve alet kutuları bulunur. Tüm bu ürünler, toz boya kaplamalarından büyük ölçüde yararlanır.

Toz kaplama, metal destekler üzerinde eşit ve uzun ömürlü yüzeyler ile basitleştirilmiş ve çevre dostu bir uygulama sağlar.

© Bab Metal ve Boya Sanayi

About the Author

You may also like these