Toz Boya Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Toz Boyanın Avantajları

Bu işlem kullanılarak çok çeşitli yüzeyler elde edilebilir,
Korozyona, çizilmelere/talaşlara ve solmaya karşı bir koruma katmanı sağlar,

Hemen hemen her tür metal üzerinde mevcut olan en ekonomik, en uzun ömürlü ve en renkli dayanıklı kaliteli kaplamalardan biridir.

Metal üzerinde tutarlı bir renk kaplaması elde eder,
Toz kaplamalar, akma veya sarkma olmadan geleneksel sıvı kaplamalardan çok daha kalın kaplamalar üretebilir,
Islak sprey boyalara göre toksik değildir ve daha az yanıcıdır
Daha dayanıklı kaplamalar
Daha kalın ve özel yüzeyler için yetenekler
Daha az çevresel etki
Daha verimli kürleme ve kurutma işlemleri
Daha fazla malzeme kullanımı

Toz Boya

Toz boya uygulaması ve kurutma işlemleri, başka hiçbir boya ürününde bulunmayan bir bitiş sağlar. Toz eridiği ve katı halde yeniden şekillendiği için damlama veya akma olmadan pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Bu nedenle, hatalar yapılırsa zımparalamaya veya düzeltmeye gerek yoktur.

Toz Boya Avantajları

Dayanıklı

Parçanız toz boya ile kaplanmışsa, ne amaçla kullanılırsa kullanılsın aşınmaya ve yırtılmaya karşı oldukça dirençli olacaktır. Kaplama ufalanmaya, solmaya, çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılık, güneş ışığı ve diğer çevresel faktörlerle temas eden metal parçalar için çok uygun olmasını sağlar.

Uzun Ömürlü

Toz boya kaplı parçaların, kısmen dayanıklılıklarından dolayı, uzun bir süre boyunca bakımı son derece kolaydır. Malzeme çok dayanıklı olduğu için toz boyanızın görünümünü uzun süre korumasını bekleyebilirsiniz. Termal yapıştırma işlemi, kaplamanın birçok hava ve çevresel faktöre karşı dayanıklı olmasını sağlar.

Zaman ve Para Tasarrufu

Uzun vadede, toz boya size önemli miktarda para tasarrufu sağlayabilir. Metal bir parçanın toz boya ile kaplanması işlemi, diğer boyama yöntemlerinden çok daha hızlıdır. Toz boyanın kurumasını beklemesi gerekmez ve püskürtüldüğü için çok daha az el işçiliği gerektirir. Toz kaplama ile tüm süreç bir kerede gerçekleşir - toz uygulanır ve ardından hemen kürlenir ve hepsi bu kadar. Bu hızlı uygulama süreci, çok sayıda parça ve yüzeyin üstesinden gelebileceğiniz ve aynı zamanda işçilik maliyetlerini azaltabileceğiniz anlamına gelir.

Çevre Dostu

Her şeyin ötesinde, toz boya metal bir parçayı renklendirmenin çok çevre dostu bir yoludur. Parça üzerine toz püskürtülerek uygulansa da, toz, yapışmasını sağlamak için tasarlanmış sert kimyasallar içermez. Yüzeydeki elektrik yükü sayesinde metale yapışır, bu nedenle solvent kullanılmaz. Genellikle, kuru toz püskürtüldüğünde doğrudan metale gider ve havaya giren tozun temizlenmesi kolaydır.

© Bab Metal ve Boya Sanayi

About the Author

You may also like these