Toz Boya Nedir Nasıl Uygulanır?

TOZ BOYA

Toz boya, en kaba, en zorlu makineleri ve günlük olarak bağımlı olduğunuz ev eşyalarını korur. Sıvı boyaların sunabileceğinden daha fazla dayanıklı bir yüzey sağlar ve hem ilgi çekici hem de uzun ömürlü bir yüzey sağlar.

 

Toz Boya Nedir Nasıl Uygulanır?

Toz boya, Yumuşak çelik, galvanizli ve elektrolizle kaplanmış çelik, alüminyum, paslanmaz çelik ve diğer birçok çelik alaşımı toz boya ile kaplanabilir. Toz boya uyarlanabilir ve metalden ahşaba, cam ve plastiğe kadar çeşitli malzemelere uygulanabilir.

Toz boya, kolay temizlik sağlarken çöp kaplarını pas ve korozyondan korur.

Toz kaplama, metalik nesneler üzerinde koruyucu ve/veya dekoratif bir kaplama sağlamak için giderek daha popüler hale gelen bir yöntemdir. Sıvı boyaların aksine, toz boya, uygulama sırasında damlamayan veya akmayan kuru bir malzemedir. Toz kaplama en çok demir veya çelik gibi metallerde kullanılırken, seramik, cam ve hatta ahşap gibi metalik olmayan malzemelerde de iyi sonuç verebilir.

Toz, elektrostatik veya kornea tabancasıyla topraklanmış metal bir yüzeye püskürtülür. Tabanca tarafından toza verilen elektrik yükü, metalin topraklanmış yüzeyine çekilir. Kaplama belirli bir sıcaklıkta kürlenir; kür sıcaklıkları uygulanan kaplamaya bağlı olarak değişir.

Toz Boya Ne Kadar Dayanıklı?

Toz kaplama, ıslak boyadan daha iyi performans sağlar; kürleme sırasında maruz kaldığı termal bağ nedeniyle ve çok daha kalın katmanlar halinde uygulanabildiğinden, ufalanmaya, çizilmeye ve diğer aşınmalara karşı daha dayanıklıdır.

Toz boya, ortalama boyadan çok daha sert ve iki katı kalınlıktadır. Metale uygulandığında toz boya geçirimsiz bir bariyer oluşturur. Bu, metali pas ve korozyondan korur. Toz boyalı ürünler, aşınma belirtisi olmadan yıllarca dayanacaktır.

Bab Metal ve Boya Sanayi

Toz boya endüstrisinde yılların deneyimine sahibiz ve becerilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Buna şunlar dahildir: toz boya seminerlerine katılmak, yeni yöntemler araştırmak ve bu alanda sürekli büyümek.

Her şeyden önce müşterilerimizi önemsiyoruz. Bab Metal Boya Sanayi‘de olumlu bir deneyim yaratmak için çok çalışıyoruz. Örneğin, her iş hızlı ve verimli bir şekilde yapılır. Personelimiz güler yüzlüdür ve mükemmel müşteri hizmetleri sunar.

© Bab Metal ve Boya Sanayi

About the Author

You may also like these