Toz Boyama İşlemleri

Toz Boya İşlemleri

Bab Metal Boya Sanayi olarak üstün kalite standartlarına uygun tesisimizde Toz Boya uygulama işlemleri yapmaktayız.

 

Elektrostatik toz boya uygulamaları
Geniş Renk Seçenekleri ile mobilya toz boyaları hizmeti veriyoruz.

Toz Boya Nedir?

Toz boya, 1960’larda Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmesinden bu yana son derece popüler hale gelen kuru bir bitirme işlemidir. Toplam endüstriyel terbiye pazarının %15’inden fazlasını temsil eden toz, geniş bir ürün yelpazesinde kullanılmaktadır. Gittikçe daha fazla şirket, maksimum üretim, geliştirilmiş verimlilik ve basitleştirilmiş çevresel uyumluluk sağlayan yüksek kaliteli, dayanıklı bir son kat için toz boyaları tercih ediyor. Fonksiyonel (koruyucu) ve dekoratif kaplamalar olarak kullanılan toz boyalar neredeyse sınırsız renk ve doku yelpazesinde mevcuttur ve teknolojik gelişmeler mükemmel performans özellikleri ile sonuçlanmıştır.

Toz Boyanın Dayanıklılığı

Toz boyalı metal, ekipmana onlarca yıl dayanabilecek dayanıklı bir yüzey sağlar. Boyalı metal yüzeylerin aksine, toz boyalı metal 20 yıla kadar bozulmadan ve paslanmadan kalabilir. Toz boya kimyasallara, korozyona ve hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Toz boya, dayanıklı olmasının yanı sıra çevresel avantajları nedeniyle de çekici bir seçimdir. Toz kaplamalar, diğer kaplama yöntemleriyle kolayca elde edilemeyen çok çeşitli kalınlıklarda, renklerde, yüzeylerde ve dokularda çeşitli metal ve metal olmayan malzemelere uygulanabilir. Toz boya kullanımı, hava kirliliği kontrol ekipmanı miktarını en aza indiren bir alternatif sunar. Bab Metal Boya Sanayi olarak bir çok renk seçenekleri ile birlikte uzman kadromuz ve üstün kaliteli üretim anlayışımız ile personelimizin özverili ve titiz çalışması sonucunda müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hızlı ve çözümcü yaklaşım sergilemekteyiz.

Toz Boya Uygulama Aşaması

Toz Boyama İşlemleri Uygulanabilecek 2 stil toz kaplama malzemesi vardır. Bir kaplama uygulamasında kullanılan kaplama malzemesinin türü, kısmen uygulama metodolojisini belirler. Üreticiler ve terbiye hizmeti sağlayıcıları tarafından kullanılan 2 ana toz boya yöntemi vardır.

Elektrostatik biriktirme (ESD).
Akışkan yataklı toz boya.

Bab Metal ve Boya Sanayi

Toz kaplama işlemi, artan dayanıklılık, daha az çevresel etki, daha hızlı geri dönüş süresi ile birlikte geleneksel sıvı kaplama yöntemlerine göre birçok avantaj sağlar ve malzeme maliyetlerini düşürür. Toz kaplama yöntemi ayrıca fazla püskürtülmüş malzemenin atık yerine toplanmasına ve geri dönüştürülmesine izin verir, bu da atılması gereken malzeme sayısını azaltır, kaplama malzemesi kullanım oranını artırır ve zamanla malzemelerin değerini düşürür.

© Bab Metal ve Boya Sanayi

About the Author

You may also like these